Grand canyon du Verdon

 • August 21, 2012
Další zastávka v nádherné provensálské oblasti - St. Croix lake, jezero svatého Kříže. Kdo z Vás bude poblíž, tohle místo si rozhodně nesmíte nechat ujít. Mimo jiné, nedaleko se nachází levandulová pole. Tam jsme bohužel nedojeli.. Chcete-li se k tomuto malebnému místu dostat, připravte si žaludky (a snad i blicí pytlíky), pojedete totiž hodně dlouho vysoko po kopcích v šílených serpentinách, což není dvakrát vhodné místo pro zastávky na zvracení vzhledem k tomu jak je to tam občas divoké. I když cesta byla opravdu hrozná a do práce bych po ní denně jezdit nechtěla, cíl za to stál. Když klesnete níž, odhalí se vám vskutku úžasná podívaná na azurově modré jezero. 

 Pokud se rozhodnete skočit si bungee jumping, tak budete mít takhle krásný výhled z mostu : ) My jsme si půjčili šlapadla a pěkně se projeli po jezeře. Konec je velmi úzký a je tam vodopád, krásný pohled. Bála jsem se, jak bude vidět barva jezera na fotkách. Lépe to uvidíte tady. : )


A bonusová fotka na facebooku : ) Zítra vás vezmu na krásnou pláž a čeká vás post "v roli lovce medúz", ukážu vám mé oblíbené pláže a uděláme si zastávku v lunaparku. Kdyby vás něco zajímalo tak dotazy směřujte na formspring, krásný den všem!

14 comments:

 1. Ááááá, za to zvracení to ale stojí! :D
  My jsme jednou museli jet serpentíny po zadu..pfujky

  ReplyDelete
 2. Grand Canyon du Verdon je nádherné místo. :) Při pohledu na tvé fotky se mi vybavují ta místa dopodrobna, když jsem tam byla. :)

  ReplyDelete
 3. Nádhera, nááááádhera, nic víc k tomu dodat nemůžu :-)

  ReplyDelete
 4. no teda, to musí být nádherné místo ♥ vypadá to fakt dokonale!Krásné fotky :-)

  ReplyDelete
 5. Milá Anne, konečně jsem si dneska ráno u voňavýho espressa a křupavýho máslovýho croissantu vychutnala tvoje francouzský články a musím říct, že mají naprosto dokonalou atmosféru!
  Jen těch "zvratpytlíčků" bych spotřebovala asi skandálně velký množství, protože zatáčky a stoupání do kopců - to není nic pro můj slabý žaludek ;-).
  Nádhera, jsem ráda, že ses s náma tak velkoryse podělila o krásy Francie.
  Papa. Vivi

  ReplyDelete
 6. Krásné fotky. To místo vypadá kouzelně, úžasně. Hned bych se tak rozjel :-)

  ReplyDelete
 7. nádhera ♥ chci tam taky :D

  ReplyDelete
 8. tieto fotky mi opat priniesli kusok tepleho leta :) diky! :)

  ReplyDelete
 9. Přišla jsem, viděla jsem, a odjela s pusou úžasem otevřenou :-D
  Je to tam fakt nádherné Anne... a hrozně mě baví si tu u těch tvých fotek Francii připomínat! :-)

  ReplyDelete
 10. Krásne to prostredie :) hneď by som tam išla :)

  ReplyDelete