Bleší trh ve Francii

 • October 1, 2012
Bleší trh je další zajímavé místo, které jsem ve Francii navštívila. Nevěřili byste, jaké věci - včetně největšího harampádí, za které by se leckdo styděl - tam můžete objevit. A nejen harampádí, ale i spoustu super vintage kousků a sem tam i nějakou tu pravou "vitónku", haha. Zkrátka, najdete tam vše, na co si vzpomenete. Prodejci se sjíždí už na šestou, sedmou hodinu ranní. Kdybych věděla, že ještě kolem osmé lidi ještě nebudou mít zcela vybaleno, klidně bych si ještě s chutí dvě hodinky pospala. Popravdě, od trhu jsem  očekávala mnohem víc, ale né vždy se zadaří něco ulovit - to je jako v sekáčích. Chodím, fotím, koukám. Občas obdivuji..


Sem tam nějaký zajímavý obraz, nábytek, šperky, šátky, oblečení, boty do kterých se nenarvu. Ale žádný zázrak. Zastavuji se u pána, který má na stole vyložené mince a hodně staré pohlednice, krása. Nádherný rukopis. Ale s mamkou jsme byly zvědavé více na oblečení a doplňky, a tak naše kroky většinou směřovaly tam. Tak se různě procházíme, když v tom náhle moje oči upoutá nádherná Chanel kabelka. Uuh. A Dior! Prada! Moschino! YSL! Versace! Dokonce i "Vitóón"! Jdeme blíž a zatímco si prohlížíme paní - na svůj věk velmi šmrncovně vypadající - na stolku přibývají kabelky, pásky, šperky, brýle, boty - a vše luxusních značek. Jsem v ráji.
Francouzská madam na svoje botky, kabelky a šperky musela mít extra stůl. A co teprve ta skříň, jakou musí doma mít! Bylo vtipné pozorovat jí, jak vytahuje z krabic spousty luxusních kousků. Škoda jen, že i ty dost"jeté" věci prodávala za strašné částky. :) Myslím že nemá cenu ukazovat víc z celého blešáku - koho by zajímalo nějaký starý krámy, když tohle je pastva pro oči!  :D Kdyby se tu ale i tak našel někdo, kdo by chtěl třeba pokračování a zajímalo ho co vše se tam dá objevit, klidně mi to napište. Fotek je dost :)  
A ano, bylo těžké opouštět trh a nechat tam tolik věcí! :D

Zúčastnili jste se nějaké podobné akce? Jestli ano, můžete se podělit o to, jakou věc jste tam ulovili nebo co vás zaujalo. Doufám, že se vám dnešní post líbil. Přeji vám krásný vstup do nového týdne, ať nám to do pátku pěkně uteče! Doufám že se s nekým z vás potkám ve čtvrtek v Praze na Designbloku, kdo se tam chystáte? :)

Anne ♥

24 comments:

 1. No, no, no...to je skutečně pastva pro oči! :)) Takovýhle bleší trh jsem potkala v zemi tulipánů a jako památku na něj mám malou květinovou brož. :)

  ReplyDelete
 2. J8 na žádném blešáku nikdy nebyla :)
  Ale tyhle fotky jsou pastvou pro oči :))
  Tereza♥

  ReplyDelete
 3. Úžasný bleší trh! Je pravda, že se velice ráda "přehrabuji" v různých vintage věcech, ale takovýhle trh jsem ještě nikdá nepotkala - to je sen! :) Jestli se mohu zeptat - kolik tak cca stály ty kabelky?

  ReplyDelete
  Replies
  1. Já už si bohužel ceny přesně nevybavuji, ale třeba za pár bot které byly ošklivě ošoupané chtěla kolem 200€..

   Delete
 4. parádní fotky, líbí se mi hlavně ta třetí fotka, to jsou nějaké knihy? nebo něco? boží!
  Jinak na designblok se s největší pravděpodoností chystám taky ve čtvrtek, takže tě třeba zahlédnu :P

  ReplyDelete
  Replies
  1. Asi jo, knížek tam bylo hodně.
   Když mě uvidíš tak se určitě ozvi! :)

   Delete
 5. Paní asi musí mít doma hodně velkou skříň, závidím.. Jednou bych taky chtěla mít tolik značkových věcí, ale zatím se holt musím spokojit s New Yorkerem, H&M apod. :D

  ReplyDelete
 6. omg, legendárna chanelka by ma určite nenechala chladnou, musela by ist so mnou :D

  ReplyDelete
 7. achjo, pastva pro oči! ten pásek moschino, na kolik vyšel zhruba? :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Na ten jsem se ptala, ale už si nevzpomínám. Cena byla šílená, na to že byl rozbitý.. :/

   Delete
 8. Opravdu pastva pro oči! Ta bílá kabelka od Chanelu, sice to není moc můj styl, ale asi jsem se zamilovala. Já jsem na bleším trhu nikdy nebyla. Bylo by super něco takového mít u nás ve městě třeba jednou za rok. :))

  ReplyDelete
 9. No nádherné věci, to si narazila na super tržnici:-)

  ReplyDelete
 10. taky bych se chtěla na blešák někdy podívat :) a ten pásek moschino je super! :)

  ReplyDelete
 11. A pořídila sis tam teda nakonec něcoo? :))

  ReplyDelete
  Replies
  1. Jen vintage šátek kamarádce, ale neznačkový. :)

   Delete
 12. to vypadá dokonale ! já tam chci taky:D

  ReplyDelete
 13. ty víš čím potěšit moje oko :D <3

  ReplyDelete
 14. Taky bych tam chtěla. :3 Já na designblok jdu, ale ještě nevim kdy. ^^

  ReplyDelete
 15. Hodně zajímavý článek a ty fotky nemají chybu! To nevypadá jako ty naše blešáky, kde to vypadá jak na skládce, tady to je o úroveň lepší!

  ReplyDelete
 16. Skutečná pastva pro oči, ta bílá Chanelka. :)

  ReplyDelete
 17. Miluji blešáky!! chceme více fotek:)

  ReplyDelete