HALLOWEEN DIY: MALEFICENT HORNS

 • October 18, 2015

Ahoj všichni! Rok utekl jako voda a Halloween nám pomalu znovu klepe na dveře. Pokud se chystáte na nějakou párty a nevíte, jaký kostým zvolit, co takhle zkusit mou oblíbenou Maleficent? :) Dnes mám pro vás DIY tutoriál, jak si vyrobit rohy. Jediné co potřebujete bude tentokrát černá folie, noviny, izolepa, černá matná páska, čelenka, na kterou rohy připevníme a troška šikovnosti. Pokud se vám nepovede dodělat kostým (sehnat, popř. ušít nějaký černý hábit, klacík jako hůl do ruky a černou vránu na rameno), můžete trochu zaimprovizovat a vytvořit cokoliv ďábelského, fantazii se meze nekladou!

Nejprve potřebujeme definovat nějaký tvar rohů. K tomu jsem použila lehký materiál - noviny. Zmačkáme je tak, jak vidíte na první fotce, můžete je i trochu zakroutit. Připravený základ jsem omotala černou fólií. Pomocí průsvitné lepící pásky jsem celý základ pevně omotala, díky tomu už můžete lépe pracovat s úpravou tvaru rohů. Na třetí fotce jsem začala omotávat špičky rohů černou matnou páskou a skončila jsem v místě, kde se začínají rohy ohýbat. Tam bude potřeba přidat ještě trochu černé folie, protože Maleficent měla rohy objemné. :)

Abych rohům přidala trochu na objemu, ustřihla jsem z černé folie cca 2 metry dlouhý kus, který jsem po délce několikrát přeložila, tím mi vznikl středně široký pruh, kterým jsem začala omotávat základ do té doby, než jsem byla s tvarem spokojená. Potom jsem vzala znovu černou tenkou matnou pásku a celé rohy omotala. Výsledek vidíte na poslední fotce. A teď stačí už jen připevnit k čelence. Na konci rohů jsem nechala koukat kousek ze základu, abych mohla rohy k čelence upevnit. Zvolila jsem širší čelenku, tu jsem přelepila tou samou páskou a rohy pevně připevnila k čelence. Rohy nejsou těžké, takže vám to z hlavy samo nespadne. :) Ale pokud vás napadne jiný způsob připevnění, tak napište.

A tady už máme výsledek. :) Celou čelenku upevníte ještě omotáním černé látky, aby to vytvořilo stejný efekt jako měla Maleficent ve filmu (ukázka tady), to už ale záleží na vaší fantazii, jak doladíte zbytek kostýmu. :)

Jak se vám líbil dnešní článek?

11 comments:

 1. Super nápad určite ho vyskúšam :) máš krásne fotky na čom fotíš? upravuješ fotky v nejakom programe? dakujem za odpovede

  ReplyDelete
  Replies
  1. Děkuji, budu ráda, když se mi pak pochlubíš výsledkem. :) Fotíme na Nikon a fotky jsem protáhla skrz photoshop actions:)

   Delete
 2. Tak to je povedeny napad.
  http://style-and-smile15.blogspot.co.uk

  ReplyDelete
 3. jéj super si to vymyslela, až som sa zľakla prvej fotky aký je to čert tam :D :D , ale ďakujem za inšpiráciu :)

  https://clodyteenmummy.wordpress.com/

  ReplyDelete
 4. to je super! Už vloni jsem to obdivovala a letos zas a znovu :)

  ReplyDelete