RECEPT: RUMOVÉ KULIČKY

 • December 12, 2015
Ahoj! Jak si užíváte vánoční atmosféru? My byli dnes běhat a popravdě ani nemám pocit, že by měly být za pár dnů vánoce, nebýt každoročního hysterčení v obchodech, na sociálních sítích a nazdobeného stromečku v našem obýváku :D Už jsem stihla upéct perníčky, ale nevydržely ani dva dny (a jsem hrozně líná umývat ty kopy nádobí po pečení), tak letos zůstávám u nejjednodušší klasiky - rumových kuliček. Zde máte recept, zaručuju, že se po nich zapráší hodně rychle. Už od dubna, kdy jsem dostala k narozeninám robota, jsem se těšila na vánoční pečení. Všechny ingredience do něj naházím, zapnu, mezitím vyndám třeba nádobí z myčky a nemusím zadělávat těsto ručně, je to maximálně pohodlné. Pokud budete recept zkoušet, můžete mi poslat fotku na instagram, budu ráda!

Na jednu várku budete potřebovat: 
160 g mletých piškotů
160 g cukr moučka
hrst mletých ořechů
100 g jihočeského másla
2 lžíce kakaa
4 lžíce rumu
1 vejce
kokos na obalení

Postup:
Na jemno umleté piškoty nasypeme do mísy, přidáme máslo, moučkový cukr, na jemno umleté ořechy, kakao, celé vajíčko a rum. Všechny ingredience pořádně zpracujeme a připravené vláčné těsto necháme chvíli uležet v lednici, bude se s ním lépe pracovat a nebude se tolik "patlat" na ruce. Poté z těsta vytvarujeme kuličky, které můžeme obalit třeba v kokosu.

P.S.: Z vlastní zkušenosti, jedna várka je málo :)
♥ Annie

3 comments:

 1. Ty jo, ty musí bejt úžasný :) mam i pocit, že je mamka dělala, když sem byla menší, ale teď už s tim přestala :(


  eL

  ReplyDelete
 2. mňam! :) podobné guličky sme aj my robievali už dávnejšie a veľmi mi chutili :)

  P.S: Chcela by som ťa poprosiť, či by si sa nepozrela na blog mojej sesternici http://partofnicol.blogspot.sk/ je to začínajúca blogerka a veľmi by sa tvojej návšteve, komentáru potešila :)

  ReplyDelete
 3. Rumové guličky milujem! :) a na Vianoce u nás doma nesmú nikdy chýbať :)
  partofnicol.blogspot.sk

  ReplyDelete