54 until Lisbon & first struggles

 • April 7, 2017

Hello! Všechny příjemný nezbytnosti z to-do listu mám už zařízený a teď přišla řada na první struggles. Na to, co odkládáte už poslední rok, protože to vlastně není zas tak nutný. Odkládáte to protože se bojíte, nechcete moc trpět, když vlastně nemusíte, ale pak si vymyslíte fantastickou cestu s fantastickým klukem do světa a najednou běží čas. Z původních 90 dnů je to teď už jenom 54.  Tak přicházejí na řadu úřady a doktoři. A teď to Andulo koukej stihnout. Protože nikdo nechce řešit akutní osmičky hodně moc daleko od domova a svých lékařů, nenenee.

Ve úterý večer jsem byla poprvé na klinice Palace Dental Clinic. Jestli sledujete pravidelně moje stories na instagramu, jeden čas jsem se tam poptávala po klinikách, kde dělají extrakci problematických osmiček. Pak jsem to zase standardně v rámci prokrastinace odkládala, ale teď už hoří čas, aby se všechno stihlo zahojit a dát do pořádku do odletu, takže to musím řešit o něco urgentněji.

Naštěstí sleduji na instagramu Domču @pure_domi, která pracuje na této klinice jako recepční, tak jsem Domče jeden den napsala zprávu, zavolala jsem si na recepci a druhý den večer jsem už seděla v čekárně. A to mi na jiných klinikách dali termín i za dva měsíce a když jsem měla jít na konzultaci minulý týden jinam, zjistila jsem v čekárně, že mě sestřička omylem objednala do Pardubic namísto do Prahy. A to prostě chceš řešit, když už tak moc nestíháš, žejo.

Objednala jsem se tedy jako první na dentální hygienu do Palace Dental Clinic, než se pustíme do opravy jednoho zoubku a vyřezání tří osmiček. Minulý týden jsem si oběhala ještě rentgeny a v příštím týdnu už mám konzultaci před zákrokem. No a úterý na klinice? Uplně fantastický. Trošku jsem se klepala v čekárně, ale jak jsem zjistila později, úplně zbytečně. Pan doktor na stůl před nás položil dvě skleničky s whiskey (asi na kuráž!:D) a dentální hygienistka Kačka byla taky naprosto úžasná. Rovnou jsem se objednala tedy na konzultaci a po té super návštěvě jsem v čekárně nechala veškerý strach. Dokonce jsem si rozmyslela i narkózu nebo analgosedaci, dělají profi práci s prvotřídní péčí a tak věřím, že to zvládneme i bez uspávání. Stejně se ale hrozně těším, až to všechno nepříjemný budu mít už za sebou. V červnu přijde odměna.

Budu se muset každý půl rok vracet kvůli několika vyšetřením lékařů, ale už teď se těším na každé další setkání a děkuju celému týmu za tak báječnou péči. Pokud potřebujete dát do pořádku zoubky, určitě mrkněte na stránkách na kontakt, tak milý přístup jen tak někde neuvidíte.

Jaké jsou vaše zkušenosti se zoubky moudrosti? 
s láskou Annie

30 comments:

 1. taky se doktorů bojím a odkládám je co nejdéle :D ale zrovna se mi začala jedna osmička dole klubat a pěkně to bolí :( vždycky pár dní bolí, tak 14 dní nic a teď zase :D děs!!

  ReplyDelete
  Replies
  1. No to mi povídej, a jak mě tlačí čas! :D

   Delete
 2. Ja mám venku všechny 4 s tím, že 2 nebyly vůbec prořezané. Nic, co bych musela absolvovat znovu, ale zvládnout se to samozřejmě dá. Po injekcích už to jsou jen nepříjemné zvuky a sem tam trochu tlak. Při extrakci prvních dvou mi akorát mladá paní doktorka asi nějak nešikovně narušila nerv a pak mi zůstala asi půl roku část rtů bez citu.. ale to je hodně výjimečné.
  Do Lisabonu se chystáš na delší dobu? Já tam byla vloni na 4 dny a to fakt nestačí ��. Krásné místo.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ježiš to zní hrozně.. tak hlavně že už jsi v pohodě! :)
   V Lisabonu budeme několik měsíců. Ale neplánujeme, tak uvidíme!

   Delete
 3. Ta whiskey, to je super nápad :D Já taky všechna vyšetření hrozně odkládám a ono to pak je akorát tak horší. Tak ať to všechno v pohodě zvládneš, zlato! <3

  ReplyDelete
  Replies
  1. Žejo Domi, já kdybych měla vlastní ordinaci, tak taky takhle pečuju o pacienty! :D děkuju <3

   Delete
 4. Skvělá fotka ! :O

  http://neverforgetneverlookback.blogspot.cz

  ReplyDelete
 5. O moudrákách ani nemluv. Před třemi lety jsem byla vyřezat první a o rok později letěl ještě jeden. Zbývají mi dva, ale ty podle všeho taky půjdou pryč, tentokrát se ale už normálně vytrhnou a nebudou se řezat. Upřímně řečeno pro mě bylo ale řezání ukrutní, nebo spíš ta doba po něm. Nic nepříjemnějšího jsem fakt nezažila. Ale aspoň má člověk pokoj :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Každý to má jinak, no.. snad to přežiju :D

   Delete
 6. Hodně štěstí, ať to máš bez problému a obejde se to bez zánětů! My se takhle do Thajska museli zařídit do tří týdnů a týden před odletem osmička ... najednou hlava jako meloun, byla jsem celá napuchlá, šílený horečky, každý den jsem chodila na injekce, antibiotika ... dva dny před odletem mi v nemocnici řekli, že nikam letět nemůžu. Letěla jsem, byl to nejhorší let mýho života ale po dvou dnech v Thajsku jsem vysadila antibiotika a dalo se to do klidu. Ale modlila jsem se, fakt modlila :D Nechci tě strašit, můj doktor byl kretén a mohl za to prý on :D Tak tfuj tfuj a ať to je bez bolesti :))

  ReplyDelete
  Replies
  1. Děkuju Anie, hrozně v to doufám! :D

   Tyjo to jste měli taky veselý.. tak hlavně, že to dobře dopadlo <3

   Delete
 7. Tak já tě v tomhle naprosto chápu, protože teď na podzim jsem byla na dvou komplikovanějších operací, kdy mi právě řezaly dvě osmičky. Přiznám se, klepala jsem se jak ďas, ta operace mi byla dost nepříjemná (ve zkratce jsem prostě člověk, co by nemohl být doktor, takže nejsem fanda takových zákroků) a to potom, kdy jsem nemohla nic jíst a vypadala jak křeček, to bylo taky moc fajn. Na druhou stranu, když jsem to přestala dramatizovat, tak se to zvládlo v pohodě, myslím jsou i mnohem horší operace. Tak držím palce, jakmile to budeš mít za sebou, všechno to z tebe spadne! :)
  Young, wild and free

  ReplyDelete
  Replies
  1. Díky moc :) taky si myslím, že to moc dramatizuju, ve finále to pak třeba nebude takový terno. :)

   Delete
 8. Tohle ti moc nezávidím :( Nicméně držím palce, ať to všechno dobře dopadne a ať Tě to co nejmíň bolí! Mě moudráky zatím nevylezli, jen jeden trošku...

  ReplyDelete
 9. Já prý naštěstí osmičky mít nikdy nebudu, za což jsem ráda. Sice teda nebudu nikdy moudrá :D ale ony většinou nadělají víc škody než užitku :D
  Maris Novotná

  ReplyDelete
 10. Obdivuji, jak si v tomtom ohledu zodopovědná.. se mnou i teď musí chodit máma, aby měla jistotu, že tam skutečně dojdu, protože mám ze zubařů hrůzu :D

  ReplyDelete
  Replies
  1. :D já už párkrát utekla z čekárny a jednou i z křesla.

   Ale jelikož vím, jaký to dělá problémy, tak to nechci odkládat..

   Delete
 11. Fotka je mega ! :) Článok je top :) Čo dodať..:))
  partofnicol.blogspot.sk

  ReplyDelete
 12. To sú skvelé správy. Ja mám z doktorov strach, takže sa vždy bojím. Ale niekedy zistím, že úplne zbytočne :)
  Tak držím palce, aby všetko išlo dobre a bez problémov.

  http://lamodaeanarchia.blogspot.it/

  ReplyDelete
 13. Moudráky dokážou pěkně potrápit, většinou v době, kdy se to fakt hodí úplně nejmíň :D Já mám vylezlý všechny 4 a ty spodní mi lezou s přestávkama už asi pět let, jednou dvakrát do roka to týden bolí, jinak mám naštěstí klid, rostou rovně a mám na ně místo, takže trhat nemusím :) Je super, žes narazila na takhle skvělou kliniku, to je fakt základ :) x

  ReplyDelete
 14. Jojo osmičky jsou prevíti :D Pracuji na jedné zubní klinice a co den to někdo, kdo přijde na jejich trhání. Já jsem teda chtěla jít dobrovolně, jelikož při změnách počasí nebo ve stresu mě dost bolí, ale zatím to odkládám :D ale budu muset, na rentgenu mám jednu dole opírající se o kořen osmičky, takže to nemůžu zas úplně dlouho odkládat :D A bez té analgosedace to zvládneš, myslím, že je to zbytečné, akorát bys pak byla předtím ještě víc nervní, ale držím palečky :)
  Inspiration by Linda

  ReplyDelete
 15. To chápu, úřady a doktoři - to nechávám vždycky na poslední chvíli. :)

  ReplyDelete
 16. Osmička mi zatím roste jen jedna a říkala jsem si hned - dokud neuvidím, že mi to křiví zuby, nenechám si na to šáhnout! :D Každopádně je fajn, že stále existují místa, kde to jde zvládnout s co nejmenší nepříjemností.

  ReplyDelete
 17. Jsem asi jediná osoba v historii lidstva, které nevadí zubaři a celkově doktoři, tak ti posílám trochu mé nebojácnosti, ju? <3 A whiskey k tomu!

  ReplyDelete
 18. Teda o osmičkách mi mluv. Operace mě čeká za měsíc všech 4 a poté fixní rovnátka, jelikož si zubař stále myslel, že se neprořežou, že mají stále spoustu místo a ejhle, posunulo to celou čelist ..

  Lifestyle and beauty

  ReplyDelete