První stěhování a srandy v prádelně

 • June 15, 2017

Lisabon.

Čtvrtek, měníme byt.

11.37, v bytě / Balíme. Ve dvanáct musíme odejít. Zápasím s kufrem. Volám Johnyho na pomoc. Nechápu jak je možný, že máme ty kufry narvanější, než když jsme sem přiletěli? Vždyť měl jen 16 kil a bylo v něm i místo, když jsem ho zavírala v bytě na Korunní. Kromě ovesných vloček, hadru na pláž, který jsem vysmlouvala na pláži a olivovýho oleje, jsme nekoupili nic navíc. Kufr se nám podařilo zavřít, ale příště budu muset asi důkladněji ruličkovat. Naposledy koukám z okna na mňoukajícího papouška, nahrávám pro vás poslední stories na instagram a jdu kontrolovat, jestli jsme sbalili všechno. OCD. Kontroluju třikrát a konečně zabouchávám dveře. Máme všechno?

12.05, na ulici / Stojíme před bytem, podáváme si ruku s majitelkou a před námi je pět kopců, do kterých musíme vytáhnout ty kufry. Po chvíli to v tom vedru vzdáváme a objednáváme Uber. Trochu se mi ulevilo, kopce jsem se sice začala po týdnu pravidelnýho pobíhání venku zvládat levou zadní, ale ty kufry a batohy tahat.. lituju, že jsem to všechno nenechala doma. Jak bych byla šťastná s batůžkem. Takže budu pomalu nějak.. zmenšovat obsah svého kufru. Rada pro vás, pokud se chystáte na podobnou cestu: Vím, že je to tězké, sbalit život do kufru. Ve finále ale zjistíte, že čím méně toho máte, tím jste šťastnější.

12.15, kavárna bez internetu / Zakotvili jsme v místní kavárně, ale nefunguje tu wifi, tak si dáváme alespoň svačinu, čerstvý džus a plánujeme, jak strávíme následující 3 hodiny. Na rohu ulice je docela zajímavý podnik s retro interiérem, ale pán uvnitř vytírá, mává na nás a říká, že bude mít otevřeno nejdříve za hodinu a půl. Jdeme dál. Máme s sebou ještě igelitku věcí na praní, co se mi nevešla do kufru. Praní? Jdeme kolem prádelny. "Jdeme teda rovnou vyprat Johny? Můžeš pracovat odtud?".. "Můžu."

13:34, prádelna s internetem / Jsme hodně překvapený, že tu je prádelna s internetem, kde je připojení rychlejší, než v posledních dvou bytech, ve kterých jsme byli. Sedíme u stolu, který slouží ke skládání prádla, ale je dost velký přes celou místnost, žádná babka nás snad nevyhodí. Perou tu všechny pračky i sušičky, čekáme tedy, až se jedna uvolní. První babička, která přišla, měla napsáno na tričku INFLUENCER, takže celou dobu přemýšlím, jestli vůbec ví, co to znamená. Druhá na nás mluvila portugalsky, pak si klepala na čelo, seděla jak pecka dvacet minut a vyslechli jsme ještě nějaký monolog, když vytahovala a skládala věci ze sušičky. Video si můžete pustit 24 hodin na stories. :)

17:52, v novém bytě / Ten byt je.. dokonalej. Bože, to je tak nádherný místo. Johny ještě pracuje, já dopisuju článek a za chvilku se půjdeme vydat hledat nějakou restauraci na pořádnou večeři. Byt vám ukážu, je mnohem větší, krásný, jsem z něj úplně paf. :D

Napište mi prosím do komentáře, jestli by vás bavily videa na youtube channelu. 
Já o tom dva týdny přemýšlím a pořád nevím, jestli do toho skočit! :)

19 comments:

 1. Jsem rozhodně pro videa! :)

  ReplyDelete
 2. "Ve finále ale zjistíte, že čím méně toho máte, tím jste šťastnější." ♥

  ReplyDelete
  Replies
  1. Je to tak, že? Z toho bytu mi nechybí nic a zvládla bych ještě mnohem zúžit kufr.. :)

   Delete
 3. Rozhodně skoč, vyhlížím (vyhlížíme, když zkusim mluvit za ostatní) videa z vašeho dobrodružství jako na trní ... navíc, well well, vím, kdo je bude točit, že to má někdo „v oku“, tak sem s nimi, těšim se :-)

  ReplyDelete
 4. Na instagramu stories sledovat nemůžu, takže jsem rozhodně pro ;)

  ReplyDelete
 5. prosím, dávaj fotky aj na blog keďže instagramstories mi v poslednej dobe nejdú(neviem prečo:()
  sledujem ťa už..uff dlho, ešte z doby keď si bývala mimo Prahy a teraz ma bavíš asi najviac! Ide z teba veľa energie :) Cestovanie ti zrejme veeeľmi prospieva..

  ReplyDelete
  Replies
  1. Jee to mám hroznou radost! :) Slibuju, fotky teď budu dávat na blog mnohem častěji. Ještě můžeš sledovat i na facebooku příspěvky. :) děkuju ti moc! hrozně mě to těší <3

   Delete
 6. Ráda bych se koukla na ta videa♥

  Vee

  YourVee.blogspot.cz

  ReplyDelete
  Replies
  1. První už je skoro dokončené :)) děkuju!

   Delete
 7. Som síce v tvojej komunite nová ale prečítala som si dosť tvojich článkov a bavia ma. Bavia ma ale neskutočne, si energická osoba, píšeš skvelo a fotky sú tiež krásne. Videá? ÁNO ÁNO ÁNO ♥
  KRISTYN MARAMA

  ReplyDelete
 8. Hehe, vy si tady taky užíváte Anet! :) Jinak já jsem pro videa! :)
  Ejnets in Lisboa

  ReplyDelete
 9. Takéto "kúskované" články mám veľmi rada ♥ Pri čítaní sa cítim, akoby som bola v centre diania :) Mňa osobne by určite potešili aj videá ♥ °₊·ˈ

  Blog de la Licorne

  ReplyDelete