First experience with Airbnb's private room!

 • February 24, 2018
First experience with Airbnb's private room!

Nicaragua, 20/2/18, 21:14

Hello guys! It's been a while since my last post so expect some reading! I'm sorry I haven't done any new posts since Malta and I will explain everything in my next one I'm still keeping as a draft. We just made it to a new apartment in Nicaragua and I want to share some very fresh thoughts with you. Another travel "first time" just came and I'm super excited about it!

I have always wanted to get experience in the neighborhood and live like a local with locals, but never got any chance or maybe, to be honest, enough courage to do it. 

Airbnb is more personal than a hotel is. You can easily experience much more than any boring hotel can bring. We have decided to book a private room for our upcoming stay in this unique country. Private room means you are living with someone else and sharing their space like kitchen, bathroom and even the whole house with garden. You can get through a lot of apartment reviews and make sure you choose well and fit into their conditions – we found a nice and well-rated host couple, sent a message about who we are and 24 hours later, I'm sitting in their living room writing this post! Life could be hilarious. Still amazed with opportunities this era could offer!

Back to the main topic; It was about time to change some old travel habits! I have to admit we are gaining experiences as fast as we can since the first Lisbon trip in May 2017. The suitcase exchange for backpacks led us to the biggest relief. For example, I believe next year I can survive in a tent in the middle of nowhere in Norway. You got me, right?

About previous accommodations, I felt oddly separated. Spending time mostly with Johny never bored or annoyed me! I can proudly say I found my real soulmate and couldn't enjoy our trips any better (ha! until now maybe?). Our relationship is pure love and it brings all good things you can imagine for which I'm very grateful every day. I don't need to prove it to anybody I'm truly happy and appreciate everything I have. Mutual trust must be the strongest cornerstone and then there is nothing more you can wish for in a peaceful relationship. Just little friendly reminder. :) Many of my friends warned me about lures of living on the road with the dearest one. Now after my own experiences I'm able to easily refute the cliché – yep, zero lures were found. :) But this post is not about how we can live happily together without any fights! It's about new experiences we are going through. More connections with locals or another travel enthusiasts are the things I really missed out on our trips. It's finally happening after we broke some very frozen glaciers inside us. It's been just a few hours, but I can perceive this experience is very worth it. Time will show and I will tell later!

Our new shared house for 5 days became quickly one of the best Airbnb's experience.

We personally like to have an apartment with a fully equipped kitchen whenever we're in a place for a week or longer. The ability to brew our own coffee with Aeropress in the morning and cook a meal whenever we want is truly gracious. Now we could have this with even more – The amazing couple Fernando & Alexandra we have the fortune to spend few days with. I really think everyone should have the experience of spending few days with a local people instead of being separated somewhere like I used to be. I feel like I'm changing the way I see travel as location independent and I'm confident enough to say I would love to book more private rooms in the future, yay. Surf trip sounds like another great challenge! Anyway, if you are asking – we are in this room and we can totally recommend this place for you in Nicaragua. If you want to try Airbnb, you can click right here and get $35 credit for your upcoming stay!:)

There is so much we can learn and understand by getting a glimpse into different cultures and ways of life. And not to mention getting better in foreign languages. Yes, I love English since forever and I never get enough courage for writing publicly – until now. Grammar held me back (everything self-taught, thanks to games and Netflix!) and I know it's not perfect, so forgive me all the possible mistakes. I have many readers from some many different countries and they also want to understand me, which I'm very happy for! Thank you for all your support! <3

with love, Annie


CZ/ Naše první zkušenost se soukromým pokojem

Krásný den! Už je to několik týdnů od posledního článku, tak se můžete těšit na více fotek i čtení v blízký době. Omlouvám se, že jsem tu byla neaktivní, potřebovala jsem menší social media detox. Vše vysvětlím v jednom z následujících článků, nicméně, mám toho pro vás ještě spoustu! Malta, Hollywood v Los Angeles, teď budu mít spoustu času vše dohnat, upravit fotky a napsat články. Dneska vám chci říct o tom, jak jsem zase vystoupila ze svý komfortní zóny a v poslední době to bylo to nejlepší, co jsem mohla udělat. Protože světe div se, za tou mojí bublinou se dějí věci. Já tedy frázi "krok z komfortní zóny" nemám moc ráda, protože to vnímám už jako too mainstream, ale v současný chvíli nemůžu najít lepší slova, jak to vyjádřit. Jak možná víte, vždy jsme bookovali celý dům nebo celý byt. A do teď to vždy bylo skvělý. Můžete si zpívat nahlas, běhat v bombarďácích po bytě, můžete si pronajmout svoje dočasné hnízdo a nevidět celý den nikoho. To bylo báječný. Ale poslední dobou jsem měla pocit, že mi něco chybí.

Travlo mi, přijít na to. Cestujeme – úžasné! Jsme spolu, nehádáme se, ačkoliv nám známí říkali, že to určitě ponese následky, cestovat spolu a nehádat se – harmonický vztah je zázrak, za který jsem vděčná. Najít totiž lásku i parťáka na cesty, se kterým dokážete být téměř v kuse a řešit potíže, které můžou na druhý straně světa, kde jste sami, nastat. Člověka totiž nepoznáte jen tak, že budete sedět u Netflixu. Jsem vděčná, že nám cestování tak moc dává a můžeme spolu vnitřně růst. Začali jsme jezdit s kufrem, potom jsme kufrz vyměnili za praktické batohy, což byla velká challenge. Za rok můžeme třeba stanovat v Norsku nebo v horách – všichni se někam posouváme a způsobů cestování je spousta, proto nemám ráda, když nám někdo dává nesmyslně na talíř, jakým způsobem cestujeme. Odletět na půl roku do Ameriky s pár věcmi na zádech vnímám jako velký posun a zároveň překročení svých hranic, kdy jsem měla pocit, že opravdu potřebuju všechny blbosti z kufru. Omyl, nepotřebuju. A jsem ráda, že jsem si to zkusila. Hrozně ráda překračuju moje hranice a posouvám to dál, kam to jde.

To jsem ale odbočila! Chtěla jsem říct, že mi něco moc chybělo při našich cestách. Ačkoliv mám po boku skvělýho parťáka, byli jsme trochu separovaní od lidí. To není nikdy na škodu, občas je nejlepší zmizet dál od lidí. Už je to rok, co jsem se rozhodla, že skončím v práci a vydáme se na cestu. Za tu dobu jsme měli už bezmála 20 bytů. A ten zdaleka nejlepší je ten, ve kterém píšu tenhle článek. A je kupodivu jeden z nejlevnějších, což je vlastně docela paradox. Je to obohacující zkušenost, o kterou se chci podělit.

Moje kancelář, kterou jsem si vysnila. Houpací síť, palmy, vůně dřeva!

A jak je to s tím soukromým pokojem u Airbnb? Funguje to tak, že bydlíte u místních, kde máte ložnici a většinu prostoru v domě/bytě sdílíte s majiteli. Byla jsem trochu nervózní, protože jsem byla zvyklá mít ten svůj klid ve svém pronajatém, kde jsem si mohla klidně zpívat a nechat talíř ve dřezu do druhýho dne. Jakmile jsme přijeli do domku, hrozně jsem se do toho místa zamilovala. Vůně mi připomínala babiččinu chatu, která je jedno z mých nejoblíbenějších míst na světě. Ta vůně dřevo, ve vzduchu teplo, venku visí houpací síť. Okolo palmy, kokosy, dokonce jsem viděla i veverku a takřka celý den vám dělají doprovod zvuky různých papoušků a ptáků. Pro mě naprostý ráj. V kuchyni nedokonalý talíře, každý hrnek i sklenička jiná, ale zároveň takový to domácí místo, kde se cítíte vážně jako doma. Protože žít s místními je úžasná zkušenost. Dozvíte se spoustu zajímavých věcí, navazujete nový kontakty, možná klidně i přátelství. Když jsem bookovala private room, nevěděla jsem, na jak dlouho. Protože můžete zvolit hodně dnů a pak trpět s lidmi, se kterými si nerozumíte. A nebo booknete kratší dobu a pak vás mrzí, že odjíždíte pryč. My jsme v domku, kde jsou 4 pronajímatelné místnosti. Takže jeden večer jsme se sešli jako několik národností u jednoho stolu a musím říct, že to je přesně to, co mi v cestování chybělo – potkávat báječný lidi a dělat tak nezapomenutelný vzpomínky, který bych při sedění u Netflixu těžko mohla vyprávět. :)

Na závěr, pokud se ptáte, u koho a kde bydlíme – Fernando a Alexandra nabízí více možností ubytování, všechny v nabídce si můžete prohlédnout tady a náš pokoj je tenhle. A pokud jste ještě Airbnb nezkoušeli, registrací přes tento odkaz můžete získat kredit 725 Kč. Mějte se báječně a brzy u dalšího článku! 

s láskou Annie

21 comments:

 1. My jsme přes Airbnb bydleli ve Švýcarsku, ale bylo to jako ubytování v soukromí. Majitelé vlastní celý dům, ve kterém mají byt, apartmány pro hosty a jeden pokojíček pro Airbnb s vlastní koupelnou a hlavně vlastním vchodem z velké chodby, takže jsem s majiteli nebydleli.
  Dovedu si představit, že bych tak chvilku někde přebývala. Na školním zájezdu v Londýně jsme tak spali. Naši náhradní ,,rodiče" byli moc fajn.
  Takový couch surfing mi už přijde trochu moc. Asi bych se i bála. :D

  ReplyDelete
  Replies
  1. Já si taky myslím, couch surfing bych asi nezvládla, i když by to ušetřilo peníze za bydlení. :D

   Delete
 2. My jsme přes airbnb bydleli v průběhu naší cesty po Austrálii asi u 10 různých lidí. A musím říct, že to byly zážitky. Jednou jsme majitele ani neviděli a nechali nám klíče ve schránce, podruhé jsme dostali dokonce dvě ložnice a vlastní koupelnu a paní si s náma chtěla neustále povídat o tom, jak jí syn odjel na univerzitu a jak je tam sama.. :D nakonec dostala migrénu a tak nám zas vyprávěla celou snídani o tom, bylo to trochu zvláštní, ale ve výsledku byla hrozně milá :)
  Jen já sama jsem pořád dost skeptická k tomu, vzít si někoho k sobě domů.
  The Linheart

  ReplyDelete
  Replies
  1. Když nechají majitelé klíče ve schránce, je to super! Stalo se nám to asi 4x, nemuseli jsme vůbec nikoho vidět ani s nikým komunikovat. :)

   Delete
 3. Achjo,cely jsem to prekousala v anglictine,abych pak na zaver zjistila,ze v druhe pulce je clanek i cesky :D Jak vas Annie napadla zrovna Nicaragua?:) priznam se,ze jsem ostuda a kdyz jsem to videla poprve na IG,kde se nachazite,tak jsem musela googlit.Jinak my jsme parkrat bydleli pres airbnb take sdilene a priznam se,ze ja na to moc nejsem.Asi jsem si vseho toho sdilenyho ubytovani uzila na vejsce,takze vzdycky maximalne ocenim,kdyz mam cely ubytovani jen pro sebe a nemusim s nikym nic sdilet :D ale je fajn,ze vam se to libi a obohacuje vas to o nove zazitky!:) Tesim se na post o Nicarague,az se dozvim neco o zemi,o ktere nevim vazne vubec nic!

  ReplyDelete
  Replies
  1. Jejeje, ale tak na druhou stranu, ta anglická verze je podle mě lepší, takže dobrý! :D

   Míšo budeš se divit, ale "prstem po mapě" doslova. :) a ohledně těch společných bydlení, taky jsem si hrozně "užila" intr, ale skrz poznávání nových lidí je tohle vážně úžasný. Děkuju 😘 já se těším na tvoje články.:)

   Delete
 4. my bydleli přes Airbnb na Madeiře, měli jsme pro sebe pronajatý byt a bylo to vážně super! :) taky mám ráda svůj klid a soukromí, ale na druhou stranu je obohacující poznat někoho nového - a navíc z jiné země :) moc se těším na další články, snad už se brzy taky někam podívám! :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Přesně tak!:) já bych to taky nezvládla dlouhodobě, jako třeba celé ty tři měsíce. Teď jsme na jednom místě na celých 30 dnů. Sama bych to asi střídala, když se mi podaří najít skvělý ubytování podle hodnocení s dalšími lidmi, tak zkusíme další. Hodně štěstí na cestách! ❤️

   Delete
 5. Airbnb využívám poměrně často, vlastně skoro vždy, když někam vyrazím, ale vždy jsem rezervovala jen celý byt, protože když cestujeme s kamarádkou, tak jsem pořád měla vzadu v hlavě takový ten pidi alarm, který mi neustále říkal "A co když tam bude bydlet nějaký divnočlověk?". Každopádně bych to někdy chtěla vyzkoušet, ale zatím jsem ještě ten krom z mé "komfortní zóny" neudělala. :)

  EnthusiasTer

  ReplyDelete
  Replies
  1. Naprosto chápu. Taky se "bojím" lidí. Ale pročítala jsem si reviews na Fernanda a byly fantastický, proto jsem neměla pochyb a šli jsme do toho. :) Ty reviews řeknou nejvíc.

   Každý pokoj měl zámek, takže kdykoliv jsme odcházeli, pro jistotu jsme si zamkli. Pokoje tam tuším byli 4, v jednom bydlela italka, v druhém se na noc zastavily dvě kanaďanky a jinak tam byl jen Fernando a Alexandra. Jsem zvědavá na další zkušenost, ale známí tu bydlí v sharovaných domech a taky říkali, že je to super. :) Tak hodně štěstí, ať potkáš nějaké fajn lidi, až ten krok uděláš Terezko!:)

   Delete
 6. Airbnb je skvělé. Já měla vždy štěstí a za pár korun jsem se měla jak královna. Hostitelé nám i ukazovali města, vyprávěli své příhody a my jsme mohli poslouchat s otevřenou pusou. :) Jinak přeji hodně štěstíčka a ať se vám jen daří. :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. To zní báječně! Děkuji moc, i tobě na cestách <3

   Delete
 7. Znie to naozaj skvele, no ja by som momentálne na také odvahu nemala. No mať celé miesto pre seba je super, najmä keď si môže človek, ako si povedala, čokoľvek uvariť, atď. Nech sa vám aj ďalej krásne cestuje! :)
  Som zvedavá na ten rozpísaný článok.

  ReplyDelete
 8. s airbnb mam len dobre skusenosti :P najlepsie je ked sa s domacim ani nestretnete :D

  My Supercalifragilisticexpialidocious Diary | Live Better, Love Harder & Cure Hangovers

  ReplyDelete
 9. Thanks for an interesting presentation of the topic :)

  ReplyDelete
 10. Já si tohle moc nedokážu představit, nejsem zvyklá cestovat na vlastní pěst, přítel na to také moc není, s ním jsem byla akorát na all inclusive a na rybách, i když ty ryby občas jsou dobrodrůžo, třeba když začne strašně pršet a bouřka a člověk se bojí aby mu všechny věci nezmokly/ neodletěly, aby přes tu noc nezmrzl a podobně...
  Každopádně tím chci říct, že úplně nepochopím, co a jak prožíváš a jak cestuješ a co to pro tebe přináší, já na tento typ cestování bych asi ani nebyla, nicméně čte se to moc krásně a na jednu stranu tiše závidím, to, že vy jste se do toho dali a chcete to :) Máš můj obdiv, stejně jako další cestovatelé. Ono to musí být hrozně fajn poznávat nová místa a lidi. :)

  Somethingbykate

  ReplyDelete
 11. Wow, I never had a chance to stay in Air Bnb and this seems to be a great experience to stay in a private room that looks so amazing. I would suggest if you really want to experience a local way of stay next time, you can
  probably try couchsurfing. You will surely love the idea of it.

  ReplyDelete
 12. Looks like you both had a good experience with your private Airbnb room. I also tend to book the apartment with my partner, it feels like it's our own home when travelling!

  ReplyDelete
 13. Hey! This is awesome. I never thought private rooms are available in Airbnb. It seems like CouchSurfing minus the awkwardness. I’m planning a trip to Turkey and this info comes in handy.

  ReplyDelete
 14. Live staying in airbnb. But never stayed in private room. Looks good

  ReplyDelete