Nicaragua photo diary #1

 • March 11, 2018
Nicaragua photo diary #1

Stěhování do džungle

Hola! Před dvěma týdny jsme se přestěhovali do domku nedaleko pláže, konečně tedy do přírody, na kterou jsem se tu nejvíc těšila. V Managuy jsme potřebovali dokoupit nějaké věci, které se tu na samotě nedají dobře sehnat, jinak tam toho není moc k vidění a je lepší i bezpečnější se tam moc dlouho nezdržovat. Slyšeli jsme spoustu děsivých příběhů, ale nakonec to tam nebylo vůbec tak špatný, jak nás ostatní strašili. V areálech, kde jsme v Managuy bydleli, byli vždy ozbrojení hlídači a druhé bydlení už bylo mnohem dál v hezké oblasti od rušnějšího centra. Před odjezdem jsme ve městě koupili levný žabky za 150NIO (Nicaraguan cordoba) což je 99 českých korun a arganový olej na vlasy, protože na vlasové péči nešetřím, hlavně kvůli sluníčku a slané vodě si zaslouží dost lásky. Z Managuy jsme si chytli chicken bus za hubičku – 80 cordobas.  To je něco, co v Nicaraguy fakt musíte zažít. O dvě a půl hodiny jsme dorazili do Rivas, kde na nás čekal host z nového bytu.

Moving to the jungle

Hola! About two weeks ago we moved from rush Managua closer to the beach, finally! Obviously, we heard stories about "what happened in Managua, how dangerous this place is" and I must say it was not that bad because we actually enjoyed our time there, although there is nothing special to see – that means no reason to persist in this town any longer. Now I'm more than happy we can stay in nature for another two months! We didn't have flip flops and we found some very cheap in the market. I also bought Argan oil with Macadamia for hair treatment, which is my must-have whenever I'm spending more time at the beach and sun. Surfing is on our bucket list so this treatment is much needed. The fare with a chicken bus to Rivas was only 80 cordobas per passenger, which I think was quite cheap! If you suffer from claustrophobia, better take the shuttle or taxi, but the chicken bus is an experience you have to experience on your own skin while travelling around in this super crazy American country. Pláž Marsella je menší a klidnější než Maderas / Almost nobody on Playa Marsella!


Let the sea set you free <3Ve škole jsem snila o tom, že budu jednou cestovat. Což mi připomnělo, včera mi ségra poslala maturitní noviny, kde jsem psala, že bych se ráda podívala do Californie a procestovala spoustu států se svým klukem. Tak teda pozor na to, co si přejete, protože sny se fakt plní. :) Na zdraví!

I have dreamed of this for so many years at high school! One year ago, I've quit my "office" job and let my dreams come true with my best travel buddy. Couldn't be happier! So be careful what you dream about because dreams really DO come true. Cheers! :) Jezdit s koněm po plážích je můj sen už od dětství a mluvím o tom víc jak rok :D Naštěstí bydlíme hned vedle koní, takže další položku z bucket listu už brzy odškrtnu. Hrozně moc se na to těším miluju koně a jako malá jsem vždy otravovala rodiče, aby mi jednoho koupili, že se o něj budu starat, kydat, krmit, znáte to. Teď jsem moc ráda, že to neudělali, protože s mojí vášní pro cestování by na to byli teď chudáci sami. Ale kdo ví, třeba jednou budeme mít domek a velkou zahradu někde na samotě. :)

Since I've quit my job. I'm talking about beach horse riding every time I see a horse. :D When I was a little girl, I was still asking my parents about horses. Now I'm glad I don't have a horse since I have no time to take care of him. But maybe one day... 


Vegetarian tacos


Meanwhile in Nicaragua :D


Pavouky tu máme trochu jiný, než doma, ale pokud se to vejde do malýho kelímku, tak je to ještě dobrý! :D Musím říct, že z nich mám pořád trochu strach, protože nevím, co čekat. Soused ze států nám vyprávěl o pavoucích, co na něj v Kostarice běžně sami od sebe útočili. Pořád je to ale něco, co můžu překonat, tak se o to snažím pomalu. Najít si k nim cestu i přes to, že se mi nelíbí, nebo ječím, když na nějakýho náhodou doma narazím. Většina domů v Nicaraguy nemá dobrý  (spíš žádný) těsnění mezi střechou a zdí, často tam je i dost velká mezera, kterou by prolezla i opice – vím, že jsou zvyklí, ale nechápu, že jim to nevadí. A jelikož jsme na kopci a fouká vítr, pavouci a jiný hmyz se snaží najít místo, kam se schovat. Dokonce jsem našla několik super ubytování z bambusu, kde byla jen postel se síťkou, houpací síť a wannabe sprcha, ale ještě jsem nějak nenašla odvahu přímo v jungli spát v úplně otevřeným prostoru.

Chtěla jsem ale říct, že i když nám vadí, nezabíjíme je. Vždy je Johny statečně opatrně přenáší ven, pořád je to živý tvor, který je lidem hodně užitečný. Zabíjí malý hmyz a kolikrát i zastaví šíření nákazy třeba od komára. Takže mějme je rádi, dělají nám dobrou službu. <3


Od mojí milovaný Jenny jsem na Maltě dostala tyhle nádherný Levisky. V lednu jsem v nich byla narvaná, ale bylo mi líto si je nechat u rodičů, protože to jsou po hrozně dlouhé době kraťasy, který se mi líbí – hledala jsem, zkoušela a většinou nikde nic zajímavého nebylo a když jo, tak to nesedělo. Tak jsem to trochu riskla a vzala je s sebou, před pár dny jsem je po dlouhý době zkusila obléknout a měla jsem hroznou radost, že mi jsou i trochu volnější, můžu v nich udělat krok a pohodlně sedět. :D


"Pako the Aligator" je tu jako celebrita / Pako the Aligator is famous star in Playa Masella


Paw paw, a lot of abadoned doggos are just walking lonely on the beach
 

V supermarketech můžete dostat na výběr spoustu ovoce, zeleniny a vlastně všechno, na co si vzpomenete, i stopadesát druhů zubní pasty. Tenhle obchod se jmenuje La Colonia a měli jsme ho v Managuy asi 20 minut pěšky od domu. 

In Managua's La Colonia you can get everything you want or need. A tohle je supermarket u nás. Nejbližší, nejméně půl hodiny pěšky. Člověk si pak snadno uvědomí, co má doma za luxus. Jsem ale ráda, že tohle zrovna prožíváme, jsou to hrozně cenný životní zkušenosti.

And yep, this is the closest supermarket we have here. To live here is not very easy, but I'm more than glad we can experience this in our life. I miss my hometown Prague and I appreciate our country even more.


Takhle vypadal chicken bus z Managuy do Rivas. Vůbec jsem si netroufla vytáhnout telefon a fotit, když byl narvaný lidmi, tak jsem udělala fotku až když polovina vystoupila. Dokonce místní nám říkal, že si zavírá do batohu i sluchátka, protože mu je několikrát rovnou z uší ukradli. Byla to divoká cesta. Na jedné zastávce k nám přistoupila celkem rozměrná paní s lavorem plným jídla na prodej. Byli jsme všichni naskládaní jako tetris a ona se mezi námi protáhla celým autobusem, prodala pár kousků a na další zastávce vystoupila. Samotná cesta trvala asi 2,5 hodiny, ale na stojáka nacpaný tělo na tělo to pro mě bylo jako půl dne. :D Nic příjemnýho, ale určitě něco, co si musíte v Nicaraguy sami zažít. A taky jsem ráda, že jsme v rámci překračování našich hranic nejeli taxíkem. Byla to sranda. :)

Musím říct, že jsou tu hodně milí a ochotní lidé. Když jsem neměla už ani sílu dát batoh nahoru do zavazadlového prostoru, pomohl mi pán, další paní se s dětmi mile usmívala a když jsem se rozhlídla kolem sebe, všichni se tvářili fakt překvapivě příjemně a mile.

Doggos <3


A to je pro dnešek všechno, mějte se krásně! / And that's all for today, bye babes! 

kisses, Annie

16 comments:

 1. wow, nádherné fotky! musí to být hrozně obohacující vidět něco úplně jiného, než co je v Evropě...člověk si pak uvědomí, co vlastně doma má :) obdivuju tě, že zvládáš ty pavouky a krokodýly, to já bych asi nedala (i když bych teda asi musela viď) :D hodně štěstí při cestování, těším se na další článek ♥

  ReplyDelete
  Replies
  1. Děkuju, to mě moc těší! ❤️ Jojo, stojí to ale za to, když to člověk překoná. Vidíš úplně jiný svět. Cestování hodně obohacuje, ti pavouci se dají zvládnout. Krokodýl je tu miláček, po zahradě nám chodí velkej ještěr, zatím mě teda neštípnul ani jeden komár, repelent nepoužívám, takže bych to hodnotila s hmyzem kladně (zatím) :D

   Delete
 2. Skvělý článek, hrozně mě bavilo ho číst a těším se na pokračování! To porovnání těch supermarketů je celkem síla... A cením tvůj boj s hmyzími obyvateli. :D
  Kout světa

  ReplyDelete
 3. Naprosto úžasný, upřímně Ti dost závidím, hned bych tam jela :) krásné fotky :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Tak si dej zvoneček na levný letenky a vzhůru za dobrodružstvím <3

   Delete
 4. Super zážitky! Hlavně teda ten místní supermarket, to je vážně něco. A Johni chytající pavouky je srandovní :D Člověk musí všechny tyhle věci vidět a zažít, aby pak věděl, co má. Jak dlouho plánujete v Nicaragui zůstat? A už máte plán na další destinaci? :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Celkem čtvrt roku Míšo :) Johny je zachránce, ale už jsem se to naučila i sama, když ten pavouk není velký jako dlaň :D Plánuy zatím řešíme. :) děkuju!

   Delete
 5. super článok :) no mňa by jeblo z toho všetkého, čo by mi nalozilo do domu :/

  My Supercalifragilisticexpialidocious Diary | Live Better, Love Harder & Cure Hangovers

  ReplyDelete
 6. To je nádhera <3, moc vám fandím :)
  RIGHT HERE RIGHT NOW

  ReplyDelete
 7. Nádherné fotky, tá atmosféra je neskutočná! :) Ten autobus ti teda vôbec nezávidím, ja niekedy neviem vydržať tak polovicu z toho, čo si v ňom strávila ty

  www.frenchstyle.eu

  ReplyDelete
 8. Hi Annie! super článok :-)

  ReplyDelete
 9. krásný článek a ještě víc kouzelné místo :) projížďku na koních po pláži nejvíc závidím :) užívej!

  ReplyDelete
 10. To je super, že si plníš sny. Tak to má být. :) Vypadá to tam nádherně. A to ani nejsem fanynka moře. :D

  ReplyDelete
 11. Super článek! Plnění si snů je bezva! :) Jinak fotky jsou opravdu nádherné :)

  ReplyDelete
 12. Moc pěkné fotky :) Taky si sním, že jednou budu takhle cestovat. Je super, že ti to vychází :) Taky se bojím pavouků, ale nikdy je nezabíjím, taky je vždy jen dáváme ven, ale s těmi co by na mě útočili, nevím jak bych si s nimi poradila :D Nicaragua není zrovna země, kam bych chtěla, i když musím uznat, že je tam krásně :)

  ReplyDelete