Sunday breakfast & what's going on

 • June 17, 2018

Ahoj! Chodí mi spousta zpráv jaké máme teď plány, kam budeme pokračovat a jak dlouho tu vlastně budeme, tak jsem si říkala, že pár vašich otázek zodpovím ve článku. Koukám na kalendář a nějak nemůžu uvěřit, jak ten čas rychle utekl — před rokem a několika dny jsme přistáli v Lisabonu. Často se tam ve vzpomínkách ráda vracím, nemohli jsme si pro začátek našeho cestování vybrat lepší destinaci, než Portugalsko. Už se nemůžu dočkat na další cestu, je to vždycky obohacující zkušenost. :)

EN: Hello peeps! I got so many messages about our travel plans, so I decided to answer some of them in this post. It's crazy how the time flies! Exactly one year ago we left our Prague apartment and started to travel together. Lisbon was the first destination, and I couldn't have asked for a better travel start. I've always loved coming back to Lisbon in my memories throughout the year. I can't wait for another trip. If you are a traveler, you probably know the definition of itchy feet. :)


Ještě než se dostanu k našim plánům, jako první vám chci ukázat fotky od Johnyho z naší víkendové snídaně. Miluju chvíle, kdy nikam nespěcháme, probudíme se bez budíku a jíme společně s rodinou na zahradě. Ať už snídaně, oběd a nebo večerní grilování. Tak nějak víc si užívám tyhle krásný momenty. Na fotkách je banánová ovesná kaše s jahodami, malinami a domácím rybízem. Kytky posloužily jako dekorace, na zahradě sice máme sedmikrásky, které se můžou jíst, ale volně nám tam běhají králíci, takže bych ty sedmikrásky asi neriskovala. :D

First things first. I want to share some shots from this weekend's breakfast. Being able to spend time with family surrounded by nothing but nature is one of the best things ever. Waking up without an alarm, enjoying breakfast with family members outside. Since I came back, I can enjoy these moments even more. These pictures were taken by Johny and these bowls are made from coconut shells. They’re great for the environment — 100% natural, eco-friendly and biodegradable. Through research, I discovered that billions of these shells were going to waste every year. Now, with each coconut bowl purchase, you are essentially saving one shell from being burned. The flowers in the photos are just for decoration - we have so many rabbits outside, and I wouldn't risk to eat daisies that were peed on. :DMisky mám ze stránky kokonat.cz a pokud chcete servírovat taky krásný snídaně v kokosu (protože z těch misek mi tak nějak chutná prostě líp a navíc vás to donutí hned umýt), můžete si objednat s 10% slevou s kódem "annie10", který stačí vložit v košíku do kolonky pro slevu. :) Můj tip na nákup jsou ty z kategorie designových, protože jsou ručně vyřezané a z nabídky (za mě) určitě nejhezčí. 

I have a discount code for my readers, but this e-shop doesn’t have worldwide shipping.
I'm sorry! :(


Pokud si pamatujete moje patálie před odletem, nechávala jsem si na klinice vyřezat moudráky. Oba máme trochu problematický zuby, tak jsme věděli, že nás častější návštěvy zubaře na naší další zastávce doma neminou. Trochu jsme to oddalovali, ale měli jsme štěstí na skvělou kliniku v Praze, kterou nám doporučil kamarád. Já mám za sebou už několik návštěv, všechny zuby mám konečně v pořádku. Na konci minulého týdne jsme byli na vrtání naposledy a už jsme se konečně dozvěděli termín, kdy můžeme odletět. Další častá otázka, kam se vydáme dál? V Evropě jsou tak hezký místa, který stojí za vidění a mnohdy nebývají od domova ani daleko. A hlavně, je jich hodně. Takže pravděpodobně zůstaneme na rok někde blíž, než za velkou louží, Ameriky jsme si užili začátkem roku až až. :)

A pro dnešek úplně poslední věc, jen pro české čtenářky — několikrát mi přišla zpráva, že by byl zájem o setkání s námi. Protože pak poletíme nejspíš zase na delší čas pryč, napadlo mě, že bychom se mohli potkat třeba v době velkých prázdnin o víkendu, nějakou sobotu? Nemám ale ponětí, kolik by vás bylo, abych mohla domluvit termín a prostory, tak pokud by vás takový odpoledne s námi zaujalo, dejte mi vědět klidně do soukromé zprávy třeba na instagramu. Hrozně moc ráda vás potkám! ❤️

About a year ago, I needed to have my wisdom teeth removed. I ended up having them taken out before Lisbon, to get it over with. We were planning a long trip, so we didn’t want any reason to have to return homeUnfortunately, in the course of our travel, I faced some health problems which required us to stop-over in Czech Republic twice — at the end of the last year and at the end of April 2018. One month ago we started seeing a new dentist because we needed to get our teeth fixed and we also made an appointment with an orthodontist to finally get braces. Anyways the doctor is young, nice and all procedures are finally painless. I'm not scared anymore and that's something!:D I don't know the date of the departure now, but I cannot wait anymore! And what is the next destination? I fell in love with America but after everything what happened we are happy to explore places in Europe. 

Seeya soon, babes! Kisses ‘till next time.

11 comments:

 1. Ty fotky jsou pefektní :) úplně jsem na to dostala chuť :)

  Maris Novotná

  ReplyDelete
 2. Wow! That's your everyday breakfast? Looks way to good to even eat. Love the coconut shell bowls and I love that they are 100% natural, eco-friendly and biodegradable. With all the waste we are creating, anything to help eliminate it is worth looking into.

  ReplyDelete
 3. Wow! The bowls look so beautiful and so is the breakfast in them. Banana oatmeal with strawberries and raspberries - sounds like a healthy and tasty meal to start the day. Moreover, it's great to share it with the family in the middle of beautiful nature.

  ReplyDelete
 4. I definitely know the feeling about itchy feet. I have it now lol! And that is so cool with the coconut bowls. I need to find some here.

  ReplyDelete
 5. I love fruits and they are great to start the day. Whether it is Sunday or not, I include fruits in my breakfast. Thanks for sharing!

  ReplyDelete
 6. This looks so delicious. Love the unique presentation of the meals as well

  ReplyDelete
 7. Mňam! Vyzerá to skvostne!
  xxx Alexandra z MS ALWAYS LATE

  ReplyDelete
 8. Obdivujem ťa ako dokážeš takto vyzdobiť to jedlo, vyzerá to úžasne! :)

  ReplyDelete
 9. Oh wow, these are so beautiful! What a great idea to use discarded coconut shells for bowls! They're so amazing and whatever it is in the bowls looks pretty great too.

  ReplyDelete